Zakres usług:

Konsultacja psychologiczna

Kiedy skorzystać z konsultacji psychologicznych?
Głównym celem konsultacji psychologicznej jest pomoc w zrozumieniu i radzeniu sobie z konkretnym problemem lub trudnością emocjonalną. Może to dotyczyć problemów takich jak lęki, stres, trudności 

w relacjach, problemy w pracy lub szkole, kryzysy życiowe lub inne wyzwania.

Konsultacje psychologiczne są formą doraźnej pomocy. Mogą dotyczyć wielu różnych tematów, w tym radzenia sobie z emocjami, rozwiązywania problemów, podejmowania decyzji, rozwoju osobistego, zarządzania stresem, budowania zdrowych relacji i wiele innych. Konsultacje psychologiczne mogą być przydatne dla osób, które potrzebują szybkiej pomocy w radzeniu sobie z określonym problemem lub sytuacją życiową. Mogą również służyć jako pierwszy krok w kierunku pełniejszej terapii, jeśli taka będzie potrzebna.

Dla kogo:
Konsultacja psychologiczna to krótka forma wsparcia psychologicznego, która może obejmować jedno lub kilka spotkań z psychologiem lub psychoterapeutą. Głównym celem konsultacji psychologicznej jest zrozumienie i rozwiązanie konkretnego problemu lub wyzwania emocjonalnego

Konsultacja psychologiczna

210,00 czas trwania: 50 minut

Psychoterapia dzieci i młodzieży

Na czym polega psychoterapia dzieci i młodzieży?
Psychoterapia dzieci i młodzieży jest specjalizowaną formą terapii, która koncentruje się na potrzebach  i trudnościach emocjonalnych, zachowawczych i rozwojowych. Uwzględnia unikalne aspekty związane z wiekiem i rozwojem.

Stosowane techniki terapeutyczne są dostosowane do możliwości dziecka i jego indywidualnych potrzeb. Terapia może przybrać formę zabawy lub być kreatywna i interaktywna, tak aby zapewnić dziecku jak najbardziej komfortowe środowisko.

Pierwsze spotkanie z psychoterapeutą:
Pierwsze spotkanie jest spotkaniem z rodzicem, które ma charakter konsultacji. Psychoterapeuta zapoznaje się z trudnościami dziecka oraz jego potrzebami widzianymi oczami rodzica.

Kolejny krok to spotkanie psychoterapeuty z dzieckiem, które również ma charakter konsultacji mającej na celu poznanie się oraz określenie obszarów do dalszej pracy.

Następnie omawiany zostaje plan terapeutyczny wraz z dzieckiem i rodzicem. Określane zostają cele terapeutyczne oraz zostaje zawarty kontrakt pomiędzy psychoterapeutą a dzieckiem (kontrakt określa warunki współpracy, zasady poufności i bezpieczeństwa podczas trwania terapii).

Dla kogo:
Psychoterapia dzieci i młodzieży może być skuteczną formą wsparcia dla dzieci i młodzieży, którzy borykają się z trudnościami emocjonalnymi lub zachowawczymi. Jeśli rodzic lub opiekun zauważa, że dziecko ma trudności, które wpływają na jego funkcjonowanie i jakość życia, warto rozważyć podjęcie psychoterapii.

Psychoterapia dzieci i młodzieży

210,00 czas trwania: 50 minut

Psychoterapia indywidualna

Kiedy skorzystać z psychoterapii?
Z psychoterapii warto skorzystać w momencie, kiedy pojawia się myśl, że coś jest nie tak. Psychoterapia może być pomocna w radzeniu sobie z różnymi problemami emocjonalnymi, psychicznymi i życiowymi. Jeżeli odczuwasz, że trudności emocjonalne lub psychiczne wpływają na twoje codzienne funkcjonowanie warto rozważyć konsultację z psychoterapeutą.

Pierwsze spotkanie z psychoterapeutą
Pierwsze spotkanie ma charakter konsultacyjny i opiera się głównie na zebraniu wywiadu – informacji potrzebnych do postawienia trafnej diagnozy oraz opracowania dalszego planu terapeutycznego. Na pierwszej wizycie określane zostają cele terapeutyczne oraz zostaje zawarty kontrakt pomiędzy psychoterapeutą a klientem (kontrakt określa warunki współpracy, zasady poufności i bezpieczeństwa podczas trwania terapii).

Dla kogo:
Warto skorzystać z psychoterapii, kiedy odczuwasz:

    • obniżony nastrój
    • depresja
    • zaniżoną samoocenę 
    • brak chęci do życia
    • zaburzenia odżywiania
    • trudności emocjonalne
    • lęk i niepokój
    • trudne sytuacje życiowe
    • trudności, z którymi sam nie jesteś w stanie sobie poradzić

Psychoterapia indywidualna

210,00 czas trwania: 50 minut

Diagnoza ADHD - dorośli

Jeśli doświadczasz trudności w funkcjonowaniu codziennym, w relacjach społecznych, edukacji lub w pracy, a jednocześnie obserwujesz u siebie objawy, które mogą sugerować ADHD, warto skonsultować się ze specjalistą. Trudności, które mogą sugerować potrzebę diagnozy ADHD:

    1. Trudności w skupieniu uwagi – jeśli masz trudności w utrzymaniu uwagi na jednej czynności, zapominasz o zadaniach, miewasz trudności w organizacji pracy lub zadaniach.
    2. Hiperaktywność i impulsywność – często czujesz się niespokojny, musisz ciągle być w ruchu, nie potrafisz czekać na swoją kolej, podejmujesz szybkie decyzje bez zastanowienia.
    3. Problemy w relacjach – jeśli ADHD wpływa na Twoje relacje z innymi ludźmi, zarówno w sferze osobistej, jak i zawodowej, może to być powód, aby skonsultować się ze specjalistą
    4. Trudności edukacyjne – jesteś uczniem lub studentem, a trudności w koncentracji i organizacji wpływają na Twoje wyniki szkolne lub akademickie, warto rozważyć konsultację.

Jak wygląda diagnoza ADHD?
Diagnoza ADHD zazwyczaj obejmuje kilka etapów i różne techniki oceny. Pierwsze spotkanie to wywiad kliniczny, na którym pacjent opisuje doświadczane przez siebie trudności. Następnie psycholog wykorzystuje konkretne narzędzia diagnostyczne (DIVA – 5) w celu potwierdzenia opisanych przez pacjenta objawów. Po przeprowadzeniu wywiadu oraz wybranych kwestionariuszy wyniki zostają omówione z pacjentem wraz z propozycją dalszego procesu terapeutycznego.

Dla kogo?
Diagnoza ADHD kwestionariuszem DIVA – 5 przeznaczona jest dla osób dorosłych, u których istnieje ryzyko lub podejrzenie Zespołu Nadpobudliwości Psychoruchowej.

Diagnoza ADHD
dorośli

400,00 czas trwania: 2 godziny

DIAGNOZA ZABURZEŃ OSOBOWOŚCI SCID-5

Badanie SCID-5, czyli Ustrukturalizowany Wywiad Kliniczny do Badania Zaburzeń Osobowości, jest narzędziem diagnostycznym stosowanym przez psychologów i psychiatrów w celu oceny zaburzeń osobowości. 

Jak przebiega badanie?
Badanie składa się z 3 spotkań:

  1. Spotkanie zapoznawcze w celu zebrania wywiadu oraz wypełnieniu przez pacjenta kwestionariusza wstępnego (50 min.)
  2. Badanie SCID-5, czyli Ustrukturalizowanym Wywiadem Klinicznym do Badania Zaburzeń Osobowości (60 min.)
  3. Spotkanie podsumowujące diagnozę, wydanie opinii oraz omówienie dalszych zaleceń (50 min.)

Diagnoza zaburzeń osobowości SCID-5

670,00 czas trwania: 3 wizyty
Gabinet psychoterapeutyczny Justyny Czerniawskiej
Przegląd prywatności

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.